Verkatto Drukarnia

Od momentu powstania w 1991 roku firma Pro Mont stale się rozwija poszerzając zakres prowadzonej działalności i świadczonych usług. Początkowo spółka zajmowała się produkcją stolarki. W 2000 roku powstał market budowlany, a zakres świadczonych usług poszerzył się o transport i logistykę.

Kolejnym kamieniem milowym w etapie rozwoju było uruchomienie innowacyjnej technologii obróbki metalu i drewna z wykorzystaniem laserowego wycinania kształtów i numerycznie sterowanego centrum obróbczego. Pozwoliło to na rozpoczęcie produkcji ekspozytorów reklamowych (służących m.in. do prezentacji płytek ceramicznych) oraz poszerzenie zakresu świadczonych usług o obróbkę metalu (cięcie, gięcie, zgrzewanie itd.). Zakup profesjonalnych ploterów wielkoformatowych pozwolił na świadczenie usług z zakresu druk wielkoformatowego zarówno na mediach sztywnych (PCV, płyty drewnopochodne, dibond, reynobond, szkło) jak i rolowanych (folia, baner, papier).

Wykorzystując potencjał macierzysty gminy Opoczno w bogate złoża surowców w 2010 roku spółka rozwinęła swoją działalność o kopalnie piasku wraz z linią technologiczną do płukania i sortowania kopalin. Kopalnia działa na obszarze ponad 15 hektarów z zachowaniem wszelkich norm ochrony środowiska i zasad bezpieczeństwa pracy. W 2014 roku uruchomiony został węzeł betoniarski.

Zdobyte ponad 20-letnie doświadczenie w branży budowlanej, oraz wcześniejsze sukcesy zachęciły nas do stworzenia i rozwoju nowej marki narzędziowej Verkatto. Mamy nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy polegającej na ciągłym ulepszaniu i rozszerzaniu oferty uda nam się usatysfakcjonować wszystkich naszych klientów, a marka Verkatto stanie się rozpoznawalną i cenioną w branży narzędziowej.

W 2018 roku spółka PRO-MONT przekształciła się w verkatto Sp.z o.o.

TOP